apor
Miscellanea Ecclesiae Strigoniensis

Az időszakos egyháztörténeti periodika címe önmagáért beszél: a miscellanea elnevezés a levéltári anyagoknak azt a jelentését visszhangozza, mely a katalogizálás szempontjából máshová nem besorolható, vegyes iratokat jelenti. Mivel a Miscellanea Ecclesiae Strigoniensis a magyar és európai művelődéstörténet egyik fontos és nélkülözhetetlen kutatóhelye, ezért haszonnal forgathatják mindazok, akiket érdekel a történelem, azon belül pedig az egyháztörténelem szakterülete. Bár a folyóirat célja elsősorban az Esztergomi Főegyházmegye múltjának tematikus feltárása, az abban közölt tanulmányok, konferencia anyagok, források mindazoknak nagy segítséget jelentenek, akik egyetemes- és művelődéstörténeti kutatásokat végeznek, és nem mennek el csukott szemmel az Egyház történelmet és kultúrát formáló hatásai mellett.

Impresszum:
Főszerkesztő: Beke Margit
E-mail: beke@esztergomi-ersekseg.hu
Szerkesztőség: Esztergom-budapesti Főegyházmegyei Hivatal, 1014 Budapest Uri utca 62.

Archívum: