Communio

Nemzetközi katolikus folyóirat

A Communio nemzetközi katolikus teológiai és kulturális folyóirat célja, hogy a kultúra teológiai összefüggésben való szemléletét közvetítse az egész világon. A folyóiratot a XX. század egyik legjelentősebb magyar származású svájci teológusa és filozófusa, Hans Urs von Balthasar alapította Joseph Ratzinger bíborossal, a jelenlegi pápával. A folyóirat egy nemzetközi szerkesztőbizottság kezében van, ennek köszönhetően több nyelven jelenik meg. A nemzetközi szerkesztőbizottság határozza meg a folyóirat éves tematikáját, amely alapján a világ különböző részéről származó szakember szerzők elkészítik az előírt témának megfelelő cikkeket, tanulmányokat. Az egyes országokban megjelenő folyóirat szerkesztősége alkalmazkodik a nemzetközileg meghatározott témákhoz. A különböző országok szerkesztőségei elküldik egymásnak a tematikának megfelelő cikkeket, amelyeket ha nemzetközi szerkesztőbizottság úgy tartja jónak, lefordítja a saját nyelvére és még saját nemzeti szerzőktől is leközöl a témának megfelelő tanulmányokat. Ezáltal a nemzetközi szerkesztőségben egyszerre valósul meg az egység és a pluralizmus, egyfajta egység a sokféleségben; a nemzeti sajátosságok és igények szem előtt tartásával megvalósul az egyetemesség, a katolicitás. A nemzetközi szerkesztőbizottságban nemzetközi hírű professzorok és egyházi személyek világi szakemberekkel együttműködve tevékenykednek, ezáltal megvalósul az alapítók elgondolása, vagyis hogy az Egyház katolicitásának megfelelően a világiak és klerikusok együtt szerkesztik a folyóiratot. 1991-ben merült fel, hogy Magyarország is csatlakozzon a Communio folyóirathoz és legyen egy magyar változat is. Miután megalapították a folyóiratot támogató Communio Alapítványt, 1991-ben útjára indult a folyóirat. Gál Ferenc professzor úr, a PPKE HTK első rektora, nagy lelkesedéssel csatlakozott a kezdeményezéshez és a magyar és nemzetközi szerkesztőbizottságnak Erdő Péter professzor úr is tagja volt.

Impresszum:

Fővédnök: Erdő Péter

Felelős kiadó: Rózsa Huba

A Szerkesztőbizottság elnöke: Bolberitz Pál

Felelős szerkesztő: Török József

Szerkesztőség: 1053 Budapest, Papnövelde u. 7.

E-mail: communio@ella.hu

előfizethet a kisker@stephanus.hu e-mail címen,
illetve megrendelheti az Internetes Könyváruházunkban: www.stephanus.hu ,
vagy telefonon 318-69-57, (8-16 óráig)
vagy Vevőszolgálatunk e-mail címén: vevoszolgalat@stephanus.hu.